• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Yaşam Koçluğu

Muğla Yaşam Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Muğla Yaşam Koçluğu kişisel hedefler koyma ve bu hedeflere en etkin biçimde ulaşma esasına dayanır. Bireyin şuanda nerede olduğu sorusundan başlayarak tam olarak ne yapmayı arzu ettiğine ve nerede olmayı hedeflediğine odaklanır. Bu yöntemle bireylerin sadece konuşmak ya da düşünmek yerine harekete geçmelerine, neden sorusunun yerine nasıl, nerede, ne zaman ve ne gibi sorular sorarak bireysel hedeflerini doğru ve zevkli bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Muğla Yaşam Koçluğu, hayatın her yönünü içerisinde barındıran bir süreç programı ve disiplinidir. Amerika ve Avrupa'da ki ülkelere baktığımız zaman en yüksek oranda tercih edilen meslekler sıralamasında en ön sıralarda bulunmakta ve günümüz dünyasında her geçen gün bütün dünya üzerinde bulunan değerini arttırmaktadır.

Türkiye'de ise yaşam koçluğu dalında hizmet verenler ortalama 100 saat süren yoğun bir eğitim programını bitirirler. Türkiye şartlarında yeni bir iş alanı durumunda olan Koçluk faaliyetleri; kişi ve kurumlara pratik çözümler sağladığı için iş dünyasının fazlasıyla dikkatini çekmektedir.

Koçluk çalışmalarında hedeflenen, bireyin mevcut durumdaki motivasyonunu ve performans düzeyini yükseltmek ve kişinin kapasitesini daha etkin bir şekilde kullanmasını sağlamaktır. Bireyin hali hazırdaki alışkanlıklarını kişisel hedeflerini gerçekleştirecek şekilde işe yarar seviyeye getirmek, bu yolla içimizde gizli kalmış durumda olan potansiyeli ortaya çıkarmak ve bundan maksimum düzeyde faydalanmak için bir yol haritası meydana getirmektir.

Muğla Yaşam Koçluğu Bu Hizmetleri Size Hangi Yöntemlerle Sunar?

Etkin bireysel hedef ve strateji oluşturma yolları ve tekniklerinin öğretilmesiyle,
Kişisel hedeflerinizi etkin bir biçimde belirleyerek onlara en iyi şekilde ulaşmak için hareket planları hazırlamanıza,
Danışan olarak size cesaret verir, şimdikinden daha farklı olumlu bakış açıları kazandırmaya ve yeni bir çok yol keşfetmenize,
Şimdikinden daha hızlı ve etkili sonuçlar almak adına her zaman daha iyi olana odaklanmanıza,
Yaşamınızın dengeli, uyumlu ve her zamankinden daha anlamlı bir biçimde devam etmesine,
Hayatınız içerisinde yaşamış olduğunuz tıkanıklıkları açmanıza ve önünüze çıkan engelleri tek tek yok ederek yaşamla birlikte akmanıza,
Kişisel başarıyı hayat tarzı durumuna getirmenize,
Eski alışkanlık kalıplarınızdan kurtularak, sizi her zaman daha ileriye götürecek yeni bir takım düşünce sistemleri edinmenize
İçinizde var olan fakat ihmal ettiğiniz sınırsız gücü ortaya çıkarmanıza
Performansınızı ileriye taşımanıza, bireysel potansiyellerinize ve kendinize inancınızın tam olmasına imkan sağlar.


Muğla Yaşam Koçluğu ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Yaşam Koçluğu başlıklı 2209 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın