• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Yaşam Koçluğu

Muğla Yaşam Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Yaşam koçu, potansiyelimizi, olumlu olumsuz alışkanlıklarımızı farketmemizi sağlayan kişidir. Bizim en iyi versiyonumuza ulaşmamızda, vizyon ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde ve nihayetinde arzu ettiğimiz yaşamı sürmemizde etkili olan araçları bulmamıza ve motivasyon sağlayarak eyleme geçmemize yardımcı olan kişidir.

Hayatınızı  bir yolculuğa benzetirsek, hedefinize giden yolda, zaman zaman  yoldan saptığınızda hedeflerinizden uzaklaşmaya başlarsınız., işte bu durumlarda sizi  tekrar doğru yolunuza sokacak olan kişi, Yaşam  Koçunuzdur.

Muğla Yaşam Koçluğu hizmeti, koç ile müşteri arasında karşılıklı güven ve gizlilik gerektiren bir nevi "ortak akıl –ortak duygu" ilişkisine dayanıyor.  Karşılıklı sorumluluk ve istikrarlı bir çalışma  yapılması gerekiyor. Koçun üzerinde durduğu konular genellikle  danışanın  güçlü ve gelişmeye açık yönleri ile hedefleridir. Süreçteki temel amaç ise müşterinin hedefini gerçekleştirmesi için strateji ve eylemlerini belirlemek, performansını artırmak ve süreç boyunca kendisini gözlemleyip değerlendirme yapabilmesine olanak sağlamaktır.. 

Yaşam koçu bir rehberdir. Hedefe varış ancak koçla birlikte yürümeniz, kararlaştırılan haftalık uygulamaları yerine getirmenizle mümkün olur.

Muğla Yaşam koçluğu çalışmasında öncelikle bulunduğunuz noktayı tespit eder sonunda ulaşmak istediğiniz noktaları net bir şekilde belirlersiniz. Sizi heyecanlandıran, hayata bağlayan, bir vizyonunuz olur. En önemlisi de koçluk aldığınız ilk günden itibaren hedeflerinize ulaşmak için kendinizi eylem içinde bulursunuz.

Koçluk, kişisel ve profesyonel alanları kapsayan geniş bir yelpazeye hitap edebilecek şekilde özgür ve esnektir. Bir koçluk ilişkisinde koç ve danışan çalışmalarının kapsamını kendileri belirler. Koçlukta herhangi bir konuda kısıtlama yapılarak çalışmaya ya da çalışmanın kapsamını belirlerken sınırlamalar koymaya gerek yoktur.

Hayatınızdaki “keşkeler”,  sizde çok büyük değişiklikler yaratabilir miydi?

Bu soruya “evet” cevabını verdiyseniz yaşam koçluğu size şaşırtıcı bir tecrübe kazandıracaktır. Muğla Yaşam koçluğu, hayatınıza karşıdan bakarken, göremediğiniz kör noktaları keşfederek önünüze çıkan imkanları kaçırmamamızı sağlayacaktır.

Muğla Yaşam Koçluğu ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Yaşam Koçluğu başlıklı 1389 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın