• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Yaşam Koçluğu Semineri

Muğla Yaşam Koçluğu Semineri
Yaşam Koçluğu Sertifikası

Muğla Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir.

Bireylerin kendi yaşamlarını olumlamak ve yeniden yapılamak konusunda alacakları özel veriler, pratikte pek çok sıkıntının, çözümsüzmüş gibi görünen olayın anahtarı niteliğini taşır. İnsan olarak, kendi benliğimizden habersizsek, o zaman kendi seçtiğimiz yolda körü körüne yada rüzgarda savrulan kuru bir yaprak gibi ilerlemek de bir kader olur. Yaşamımızdaki tüm terslikler için hep dışımızdaki insanları suçlamaya alışığızdır. Oysa değişmesini gerçekten istediğimiz yaşamımızla ilgili pek çok konunun değişim gücünü ve anahtarını içimizde taşırız. Kendimize inanmak için doğum haritasını açımlayan bir uygulamadan yararlanmak çok faydalı olacaktır. İnsanın kendisine objektif davranması genellikle çok zordur. Yaşam koçu bu noktada devreye girer ve yaşam koçunuzla yapacağınız işbirliği ile pek çok sorunu büyük bir kolaylıkla aşabilirsiniz.

Yaşam koçluğu aslında 1880’lerde sporcu koçluğundan çıkmış bir meslek dalıdır. ABD’deki takım koçu tanımından yola çıkılmış, daha sonra Freud’un öğrencileri olan Adler ve Jung tarafından  da ele alınmış  ve onların yaptığı araştırmalar sonucunda  sistematik  bir yaklaşım  haline gelmiş. 50’li ve 60’lı yıllarda ise ABD’deki şirket sahibi ve patronlarının kişisel sorunlarını gizlice paylaşmak adına spor yaparken sporcu koçlarıyla konuşmalarıyla, sosyal içerikli olarak gelişen bir meslek dalı olarak bugünkü şekline doğru ilerlemiştir.

Kısaca Muğla Yaşam Koçluğu Semineri;

Eğer bir şeyler biliyorsanız,  farklı şeyler yapmaya ihtiyacınız vardır.
Eğer bir şeyler yapıyorsanız başarılı olmaya ihtiyacınız vardır.
Eğer bir şeyler başarıyorsanız bu başarının devamına ihtiyacınız vardır.
Mükemmele doğru giden bu yolda, çoğu yol haritalarını okumanızı kolaylaştıran işe Yaşam Koçluğu Hizmeti denir
Yaşam Koçu size hayatı mükemmel hale getirmenin imkanlarını sunar.
Yaşam Koçu, sizin içinde bulunduğunuz dünya ile uyumunuzu sağlar.
Yaşam Koçu, sizin imkanlarınız, koşullarınız ne olursa olsun, kendi kendinize yeterli olmanıza yardımcı olur.

Kimler Muğla yaşam Koçluğu semineri hizmetinden yararlanmalı:

Bulunduğu noktada elinden gelen her şeyi yapıp, hala hedeflerine ulaşamamış kişilerin tek ihtiyaçları ; iyi bir yaşam koçudur.

Muğla Yaşam Koçluğu Semineri ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Yaşam Koçluğu Semineri tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Yaşam Koçluğu Semineri başlıklı 1677 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın