• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Yaşam Koçluğu Sertifikası

Muğla Yaşam Koçluğu Sertifikası
Muğla Yaşam Koçluğu Sertifikası

Muğla Yaşam koçluğu İngilizce de life coaching olarak tanımlanır. Yaşam Koçu;(Bireysel Koçluk) İnsanların ne istemediği ile değil, ne istediği ile uğraşır, insana ne istediğini  nasıl bulması gerektiğini bulduran sistemdir, kişinin şu an bulunduğu noktadan olmak istediği nokta arasındaki mesafeyi kapatan sistemdir.

Yaşam koçluğu süreci; ilk olarak bireylerin olasılıklarla dolu olan yaşamlarında ulaşmak istedikleri duygu, durum veya sonuçları belirlemekle başlar. Sonrasında oraya nasıl varılacağının cevaplarını bireyin kendisinin bulmasını ve ardından bu cevapların getirdiği sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyonun kaynaklarını yine bireyin ortaya çıkarmasını sağlar. Ayrıca bu değişimleri gerçekleştirebilecek inanca ulaşabilmesi için danışanın kaynaklarını ortaya çıkarmasına öncülük ya da liderlik eder. Ek olarak gerekli olan yerlerde danışanın yapılanma sürecine verilen desteğin eylem adımlarını da sürece taşıyarak kalıcı değişimler gerçekleştirilmesini sağlamak bir diğer önemli basamağı oluşturur. Bu basamakların tümü yaşam koçluğu sürecinin basamaklarını ortaya koyar.

Bireyler kendi içindeki cevabı ve çözümü koçlarıyla beraber ortak bir şekilde çalışarak kendilerine yansıtmasını izlerler. İnsanlar bazen yaşamda kendilerini bir yol ayrımı üzerinde, karar aşamasında veya önemli tercihlerin öncesinde bulurlar. Bu zamanlarda koçlara ihtiyaç duyabilir ve başvurabilirler.

Koç, danışanın özgüvenini artması İletişim alanı içerisinde yaşadığı karmaşık olayları, Kavrayıp ele alabilmesi için tüm yeteneklerini ve koçluk araçlarını çok sağlam bir biçimde kullanır.
 
Sertifikalı Koç Neler Yapar?

Kişinin hedeflerine taşınması adına çeşitli bilgi ve yöntemler kullanır. Gerekli gördüğü durumlarda kişiye engel olduğunu düşündüğü bilinçaltı öğelerinden korku ve olumsuz inanç gibi engelleyicileri silme yönünde çalışmalar yapar. Bu çalışmalarda kuantum yöntemlerinden faydalanır.
 
Koçlar için her insan bir bütündür. Tüm çözümler ve cevaplar kendisinde olduğunu fark ettirir. Bu nedenle Performans Danışmanı kişinin içindeki potansiyelin dışarı çıkmasına yardımcı olur bunun için, temelden bütüne doğru, bütünden temele giderek Danışanın en doğru, en uygun çözümü bulup ortaya çıkarmasına yardımcı olur.
 
Kişiler kendi içindeki yanıtı ve çözümü koçlarıyla beraber çalışarak kendilerine yansıtmasını izlerler. İnsanlar bazen hayatta kendilerini bir yol ayrımında, karar aşamasında veya seçimlerin öncesinde bulurlar. Bu anlarda koçlara başvurabilirler. Koç, danışanın özgüvenini artması İletişim alanındaki karmaşık durumları, kavrayıp ele alabilmesi için tüm yeteneklerini ve koçluk araçlarını sağlam bir şekilde kullanır.


Muğla Yaşam Koçluğu Sertifika Programının Amacı:

Günümüzün değişen ve gelişen yaşam koşullarında “yaşam koçluğu” meslek olarak son derece rağbet gören bir branş haline gelmiştir. Koçluk, sistem olarak çok geniş bir yelpazesi olan, kişileri bulundukları yer ile olmayı arzu ettikleri yere doğru keyifli bir yolculuğa çıkaran bir süreçtir. Bu sürecin eğitimi çeşitli gruplardan insanların ilgisini çekmektedir.Yaşam Koçluğu eğitim programına katılıp başarıyla tamamlayarak sertifika alan kişiler, gerek mevcut iş hayatlarına yepyeni bilgi ve donanımlarla devam edip, yaşamlarında maksimum doyum,denge ve başarı elde edebilir, gerekse sadece Yaşam Koçluğu adı altında bireysel danışmanlıklar yapabilirler. Programda hedeflenen, katılımcıya yepyeni bir meslek edindirmektir. 

Saygın C & C MUĞLA

Adres: Orhaniye Mah. İsmet Çatak Cad. Özman İşhanı Kat:3 No:8 Vergi Dairesi Karşısı, Hastane Yolu Üzeri muğla
Tel : 0(252) 213 00 98


Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR 

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak - İzmir
Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka

Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR
TeL : 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com 

Saygın C & C ANTALYA

Adres : Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Pasaport Pizza Üstü, Muratpaşa, ANTALYA
Tel : 0(242) 323 73 15 0(505) 445 15 31
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com 

Saygın C & C DENİZLİ

Adres : Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 (Emsan İÖO Karşısı) DENİZLİ 
Tel : 0 (258) 213 0 999 - 0 (532) 100 11 65
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Yaşam Koçluğu Sertifikası başlıklı 2397 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın